Jaka waluta obowiązuje w Katarze?
Jaka waluta obowiązuje w Katarze?

Jaka waluta obowiązuje w Katarze?

Przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata 2022 w piłce nożnej do Kataru, warto zastanowić się nad tym, jaka waluta tam obowiązuje. W tym tekście sprawdzimy, czym płaci się w Katarze oraz jak wygląda przelicznik tamtejszej waluty do polskiego złotego. Jak działają bankomaty, płatności kartą  i co warto przywieźć z tego kraju? Sprawdźmy! 

Waluta w Katarze

Obowiązująca waluta w Katarze to rial katarski. Na jednego riala składa się 100 dirhamów. W obiegu znajdują się banknoty o nominałach: 1, 5, 10, 50, 100 i 500 riali katarskich, a także monety o nominałach: 5, 10, 25 i 50 dirhamów. Za wprowadzenia waluty do obiegu odpowiada Centralny Bank Kataru. Jeden rial katarski to około 1,18 polskiego złotego

Jaką walutę warto zabrać do Kataru?

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie waluta Kataru. Polskie złotówki można wymienić na tę walutę w wybranych kantorach stacjonarnych i internetowych na terenie naszego kraju. Dobrym wyborem będzie także zabranie takich walut jak: euro, funt brytyjski, czy dolar amerykański. Kibice nie powinni mieć problemu z ich wymianą na riale katarskie po wylądowaniu w Katarze. 

Bankomaty i płatności kartą w Katarze

W rozwiniętych miastach Kataru nie powinno być problemu ze znalezieniem bankomatów obsługujących popularne karty debetowe i kredytowe. Ponadto lokalne instytucje, sklepy, hotele i restauracje z powodzeniem przyjmują płatności kartami. Obsługiwane karty to m.in.: Visa, MasterCard, czy też American Express. 

Co warto kupić w Katarze?

Wbrew pozorom opłaca się robić zakupy w Katarze. Wszystko dlatego, że w kraju tym obowiązują niższe podatki i cła, dlatego wiele markowych produktów dostępnych jest w atrakcyjnych dla Polaków cenach. Co warto kupić w Katarze? Przede wszystkim elektronikę czołowych światowych producentów, kosmetyki, czy też inne markowe produkty. Warto dokładnie przeliczyć ceny, ponieważ wiele z nich jest nawet dwukrotnie niższych niż w Polsce. Przed zakupem warto zapoznać się z regulaminem danej linii lotniczej w zakresie przewożonych przedmiotów i ich liczby. Dzięki temu wyjazd na Mistrzostwa Świata 2022 może być wzbogacony o atrakcyjne zakupy.