Gdzie spać w Doha? Tanie noclegi w Doha
Gdzie spać w Doha? Tanie noclegi w Doha

Gdzie spać w Doha? Tanie noclegi w Doha

Znalezienie noclegu w Katarze na zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej nie należy do najprostszych. Jakiekolwiek tanie noclegi w Doha są już praktycznie niedostępne i niewiele wskazuje na to, że do listopada to się zmieni. Gdzie w związku z tym spać w Doha i gdzie szukać bazy noclegowej?

Noclegi w Doha. Gdzie spać podczas mundialu w Katarze?

Gdzie spać w Doha? Obecnie jedną z niewielu dostępnych opcji jest spanie w pokojach wieloosobowych. Zakwaterowanie w jednym pomieszczeniu z innymi kibicami nie należy do najbardziej komfortowych rozwiązań, jednak jest to związane ze słabo rozwiniętą bazą noclegową w Katarze.

Jedną z alternatyw pozostają noclegi na jachtach, które na czas MŚ 2022 mają zostać zacumowane w okolicznych marinach. Właściciele statków i jachtów zwietrzyli okazję i oferują możliwość noclegów na pokładzie. Ma to być awaryjnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy baza noclegowa w Katarze jest niewystarczająca na przyjęcie spodziewanej liczby kibiców zagranicznych. Szacuje się, że baza liczy tylko 90 tysięcy miejsc noclegowych w sytuacji, gdy zapotrzebowanie jest minimum dwukrotnie wyższe. Sytuacja nie wygląda najlepiej nie tylko w Doha, ale również w innych katarskich miejscowościach.

Ostatnią z opcji może być zagwarantowanie sobie noclegu w Arabii Saudyjskiej lub w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i podróżowanie z tych państw na mecze Mistrzostw Świata w Katarze.

Dostępność hoteli w Doha

Aktualnie wszystkie pokoje hotelowe w Katarze na czas Mistrzostw Świata zostały wykupione. Po wejściu na popularny Booking nie znajdziemy tam wielu możliwości. Zazwyczaj w okolicy Doha brakuje noclegów, a sporadycznie pojawia się jeden dostępny pokój lub apartament. Według informacji podawanych przez ten portal aż 99% wszystkich miejsc noclegowych w Doha i okolicach jest już zarezerwowane na czas Mistrzostw Świata. Jeżeli wcześniej nie zabookowaliśmy hotelu, to raczej nie będzie ku temu kolejnej możliwości. Hotele w Doha są po prostu niedostępne.

Ile kosztują noclegi w Doha?

Jeżeli interesują Cię w Doha noclegi, to warto zapoznać się z ofertą cenową dostępnych opcji. Pojedyncze pokoje hotelowe lub apartamenty, które pojawiają się na Bookingu, to koszt około 6-7 tysięcy za dobę. Zdecydowanie tańsze będzie zakwaterowanie zbiorowe w mieszkaniach i hostelach. Wówczas za dobę w pokoju wieloosobowym ze wspólną łazienką trzeba zapłacić minimum 350-400 złotych. Z około dwukrotnie wyższymi kosztami trzeba się liczyć w przypadku zagwarantowania sobie noclegu na jachcie lub statku. To sprawia, że podczas Mistrzostw Świata w Katarze tanie noclegi nie są dostępne.