Jak dolecieć na Mundial do Kataru?
Jak dolecieć na Mundial do Kataru?

Jak dolecieć na Mundial do Kataru?

W dniach 21 listopada – 18 grudnia 2022 roku w Katarze zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Udział w nich weźmie reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza. To sprawia, że wielu kibiców będzie chciało podążać śladami biało-czerwonych i uda się do Kataru na mundial. Jak tam dotrzeć i jakie mamy możliwości? Sprawdźmy!

Lot na mundial w Katarze. Linie lotnicze, ceny biletów

Podróż do Kataru na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zajmie kibicom trochę czasu. Pomiędzy Warszawą, a stolicą Kataru Doha jest blisko 4000 kilometrów. Jeżeli kibice zdecydują się na dojazd autem, to do pokonania będą mieli blisko 6000 kilometrów, dlatego optymalnym wyborem pozostaje skorzystanie z oferty linii lotniczych. Główny port lotniczy w Katarze to Hamad. Z Polski można dolecieć do niego bezpośrednio tylko Warszawy. Ofertę takiego lotu przygotowały narodowe linie lotnicze Państwa Katar, czyli Qatar Airways. Podróż z jedną przesiadką możliwa jest z lotnisk położonych w: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Alternatywą pozostaje dostać się do Stambułu i stamtąd kontynuować swoją podróż. Można tam dolecieć bezpośrednio z Polski oraz z innych europejskich państw. Choć podróż będzie dłuższa, to jednak Stambuł jest bardzo dobrze skomunikowany lotniczo z Doha i oferuje większą liczbę połączeń, co wpływa na ich niższą cenę. Odbywa się to jednak kosztem komfortu podróżnych, a cały proces dostania się na mundial w Katarze zostaje wydłużony.

Więcej na temat samych Mistrzostw Świata 2022 dowiesz się na stronie https://www.katarnovels.com/.

Ile kosztuje lot do Kataru?

Dolot na mundial w Katarze i powrót do Warszawy to wydatek minimum 4000 złotych. Takie ceny lotów bezpośrednich kupowanych z odpowiednim wyprzedzeniem oferują linie lotnicze Qatar Airways. Jeżeli skorzystacie z lotów z przesiadkami z innych miejscowości, to koszt podróży w dwie strony może wynosić około 3500 złotych. Tak jest między innymi w przypadku lotów z Gdańska i do Gdańska z obowiązkowymi przesiadkami w Kopenhadze. Wpływa to jednak na trzykrotne zwiększenie czasu podróży. W zależności od wybranej opcji cena podróży w dwie strony może dochodzić nawet to 7000-8000 złotych.

Podróż do Kataru na MŚ w piłce nożnej

Lot na mundial w Katarze warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Im bliżej rozpoczęcia turnieju, tym popyt na loty będzie wzrastał, co może przełożyć się na podniesienie cen przez przewoźników. W związku z tym, jeżeli uda Ci się kupić bilet na mecze mundialu, to zdecydowanie szybciej sprawdź, jak dotrzeć do Kataru na MŚ 2022.

Ile trwa lot do Kataru?

Bezpośredni lot z Warszawy do Kataru trwa średnio 5,5 godziny. W przypadku wybrania opcji z przesiadkami, podróż z Warszawy może potrwać nawet 9 lub 11 godzin w jedną stronę. Jeszcze więcej czasu należy zarezerwować w przypadku wybrania lotnisk w innych miastach w Polsce i zdecydowanie się na loty z przesiadkami. Wówczas czas podróży może wynieść nawet 15,5 godziny. Najszybsze połączenia są z Warszawy, a najdłuższe z Gdańska. Do tego należy doliczyć czas dostania się na lotnisko oraz przejścia przez obowiązujące procedury lotniskowe. W niektórych przypadkach cała podróż wydłuży się nawet do doby.