Jak znaleźć tanie loty Berlin – Doha?
Jak znaleźć tanie loty Berlin – Doha?

Jak znaleźć tanie loty Berlin – Doha?

Ze względu na odbywające się w tym roku w Katarze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, wielu kibiców zastanawia się, jak dotrzeć na mecze. Jednym z wyborów może być skorzystanie z połączeń lotniczych z Berlina do Kataru. Polskie miasta są dobrze skomunikowane ze stolicą Niemiec, dlatego taki wybór może być uzasadniony pod względem ekonomii i komfortu podróży. Jak znaleźć tanie loty Berlin – Doha?

Lot Berlin – Doha

Oba miasta dzieli kilka tysięcy kilometrów. Wybierając lotnisko w Berlinie, kibice mogą skorzystać zarówno z lotów bezpośrednich, jak i lotów z dostępnymi przesiadkami. Szczegółowe informacje w tym zakresie można znaleźć między innymi w internetowych wyszukiwarkach i porównywarkach lotów.

Jakie linie oferują loty na trasie Berlin – Doha?

Bezpośrednie loty Berlin – Doha oferuje tylko jedna linia lotnicza. To narodowy przewoźnik Państwa Katar, czyli Qatar Airways. Katarskie linie lotnicze oferują zarówno bezpośrednie połączenie z Berlina do Doha, jak i z powrotem. To duże ułatwienie zwłaszcza dla Polaków mieszkających w Niemczech oraz w zachodniej części Polski. Z powodzeniem mogą oni skorzystać z połączeń kolejowych ze stolicą Niemiec i bez trudu dostaną się na tamtejsze lotnisko.

Alternatywą pozostają loty z jedną przesiadką. Może ona występować w drodze do Kataru lub podczas powrotu do Berlina. Opcje te oferują m.in. linie lotnicze Lufthansa (przesiadki w Monachium lub Frankfurcie), Brussels Airlines (przesiadka w Brukseli), LOT (przesiadka w Warszawie), Bulgaria Air (przesiadka w Sofii) czy też British Airways (przesiadka w Londynie), Royal Jordanian, Iberia, Etihad Airways, Turkish Airlines i AirFrance. Po przesiadce podróż kontynuowana jest liniami Qatar Airways. Tanie bilety lotnicze z Berlina do Doha można uzyskać również, korzystając z więcej niż jednej przesiadki. Wpływa to jednak na wydłużenie czasu podróży.

Ile kosztują bilety?

Najtańsze bilety przy połączeniu bezpośrednim kosztują około 4600 złotych. Porównywalnie wyglądają ceny biletów lotniczych przy wyborze jednej lub większej liczby przesiadek.
Ile trwa lot Berlin – Doha?

Bezpośrednie loty z Berlina do Doha oraz w odwrotnym kierunku trwają około 6 godzin. Najszybsze połączenia z jedną przesiadką to około 8 godzin w jedną stronę, przy czym mogą trwać nawet 11 lub 14,5 godziny. Zależy to od wybranej konfiguracji lotów. Loty na trasie Berlin – Doha z więcej niż jedną przesiadką łącznie trwają minimum kilkanaście godzin.

Jak szukać tanich biletów lotniczych z Berlina do Doha?

Optymalnym wyborem wydaje się być skorzystanie z internetowych wyszukiwarek połączeń lotniczych. Za ich pośrednictwem można wybrać interesujące nas parametry oraz określić, czy chcemy lecieć bezpośrednio, czy jednak stawiamy na loty z przesiadkami. Możemy także selekcjonować loty pod względem ich: ceny, czasu trwania i terminu. Popularne wyszukiwarki internetowe to:

  • eSky
  • SkyScanner
  • Google
  • Kayak
  • Fly.pl

Kibice mogą skorzystać także z oferty dostępnej bezpośrednio na stronie internetowej lub w stacjonarnym punkcie sprzedaży wybranych linii lotniczych. Dokładna analiza pomoże w znalezieniu i wybraniu optymalnej kosztowo i czasowo propozycji.