Jak znaleźć tanie loty Londyn – Doha?
Jak znaleźć tanie loty Londyn – Doha?

Jak znaleźć tanie loty Londyn – Doha?

Państwo Katar w najbliższym czasie może cieszyć się dużym zainteresowaniem Polaków. Wszystko przez zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, w których udział weźmie reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza. Jednym z popularnych połączeń lotniczych może być Londyn – Doha, ponieważ na Wyspach Brytyjskich mieszka spore grono Polaków. Jak znaleźć tanie loty Londyn – Doha? Sprawdźmy.

Lot Londyn – Doha

Szacuje się, że w samej Anglii oficjalnie mieszka obecnie ponad 0,5 miliona Polaków. W ostatnich kilkunastu latach ten kierunek emigracji zarobkowej był niezwykle popularny wśród naszych rodaków. To sprawia, że na Wyspach też mieszkają kibice reprezentacji Polski, którzy chętnie wybiorą się do Kataru na rozgrywane tam Mistrzostwa Świata. Loty na tej trasie dostępne są z lotnisk Londyn Gatwick oraz Londyn Heathrow. Jak wyglądają możliwości dostania się z Anglii do Kataru drogą powietrzną? Czy dostępne są tanie bilety lotnicze z Londynu do Doha?

Jakie linie oferują loty na trasie Londyn – Doha?

Zainteresowani mogą skorzystać z kilku możliwości dostania się drogą lotniczą z Londynu do Kataru. Dostępne są zarówno loty bezpośrednie, jak i loty z jedną lub większą liczbą przesiadek. Wybór danej opcji wpływa m.in. na cenę połączenia oraz czas przelotu. Bezpośrednie loty oferują linie lotnicze Qatar Airways oraz British Airways. Oferta obu przewoźników różni się przede wszystkim zakresem cenowym. Ponadto Qatar Airways lata tylko z lotniska Londyn Gatwick, a British Airways oferuje loty zarówno z niego, jak i z Londyn Heathrow.

Podróżni mogą skorzystać także z lotów z jedną przesiadką. Wówczas optymalnym wyborem wydaje się skorzystanie z oferty łączonej Kuwait Airways (przesiadka w Kuwejcie) oraz Qatar Airways. Loty z jedną przesiadką umożliwiają również takie linie lotnicze jak: Saudia, EgyptAir, Iberia Express, British Airways, Vueling Airlines, Pegasus, Aer Lingus, AirFrance, Royal Jordanian, BA Cityflyer i inne. Pod tym względem kibice mogą wybierać spośród licznego grona przewoźników, których oferty przelotów wzajemnie się uzupełniają. Z Londynu do Doha można dostać się także lotami z więcej niż jedną przesiadką.

Ile kosztują bilety?

Najtańszą opcją pozostają loty z jedną przesiadką liniami lotniczymi Kuwait Airways. Przy odpowiednio szybkiej rezerwacji cena za loty w obie strony wynosi już od 3400 złotych. Poniżej 4000 złotych można znaleźć już kilka atrakcyjnych połączeń. Z większym wydatkiem trzeba liczyć się w przypadku lotów bezpośrednich. Wówczas ceny zaczynają się od około 4800 złotych. Ceny połączeń z minimum dwoma przesiadkami rozpoczynają się od 5000 złotych i zdecydowanie są najmniej atrakcyjne.

Ile trwa lot Londyn – Doha?

Najszybszą formą są bezpośrednie loty Londyn – Doha, które trwają około 7 godzin w jedną stronę. W przypadku lotów z przesiadkami, czas pojedynczej podróży może się wydłużyć i w najlepszym wypadku wynosi około 8 godzin. Jeżeli zdecydujecie się na najtańsze połączenie, to czas wydłuży się nawet do 16,5 godziny lotu w jedną stronę. Najszybsze loty z minimum dwoma przesiadkami trwają powyżej 10 godzin.

Jak szukać tanich biletów lotniczych z Londynu do Doha?

Standardowym wyborem przy okazji wyszukiwania tanich biletów lotniczych z Londynu do Doha są internetowe wyszukiwarki. Pozwalają na określenie parametrów podróży, a także porównanie możliwości wielu przewoźników w krótkim czasie. Pomaga to w podjęciu ostatecznej decyzji. Wśród wyszukiwarek dużym zainteresowaniem cieszą się m.in.

  • eSky
  • SkyScanner
  • Google
  • Kayak
  • Fly.pl