Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Abu Zabi?
Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Abu Zabi?

Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Abu Zabi?

Kibice szukający sposobu na dostanie się z Polski do Kataru mogą rozważyć loty na trasie Warszawa – Abu Zabi, a następnie transport do Kataru ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przy sprzyjających warunkach podróż taka może być znacznie bardziej opłacalna, niż skorzystanie z bezpośrednich połączeń pomiędzy stolicami Polski i Państwa Katar. Czy są dostępne tanie bilety lotnicze z Warszawy do Abu Zabi i jak ich szukać?

Loty Warszawa – Abu Zabi

Na dzień dzisiejszy nie ma bezpośrednich lotów z lotnisk Warszawa Chopin lub Warszawa Modlin do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W takiej sytuacji jedyną możliwością dla podróżnych wydaje się być skorzystanie z lotów z przesiadkami. Najwygodniejszą formą wydają się połączenia zawierające po jednej przesiadce w każdą stronę. Jeżeli podróżni poszukują najtańszych biletów w listopadzie, to będą musieli skorzystać z lotów z Warszawy z minimum trzema przesiadkami łącznie. Wpływa to na zwiększenie czasu trwania podróży i ogranicza komfort wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w celu późniejszego dostania się do Kataru na mundial.

Jakie linie oferują loty do Abu Zabi z Warszawy?

Najkorzystniejsze opcje połączeń łączonych z Warszawy Chopin do Abu Zabi oferują linie lotnicze LOT oraz Etihad Airways. Z Polski pasażerowie wylatują polskimi liniami LOT, a następnie przesiadają się np. w Monachium, Frankfurcie, Stambule, Mediolanie, Brukseli, Londynie, Zurychu lub Genewie. Alternatywą może być skorzystanie z oferty przewoźników Swiss, Lufthansa, czy też greckiego Aegean Airlines. Za każdym razem jednak pasażerowie będą zobowiązani do dokonania po jednej przesiadce w trakcie lotu w każdą stronę.

Pod kątem finansowym bardziej opłacalne wydają się być loty z więcej niż dwoma przesiadkami łącznie. Odpowiednie konfiguracje lotów, które rozpoczynają się w Warszawie i kończą w Abu Zabi (albo odwrotnie) możliwe są po połączeniu ofert m.in. takich linii lotniczych jak: LOT, Wizz Air, Wizzar Air Abu Dhabi, Ryanair, Swiss, Lufthansa, Etihad Airways, Malta Air, Austrian Airlines, Air Dolomiti, Helvetic i innych. Minusem takiego rozwiązania jest czas trwania podrózy, który znacznie się wydłuża. Z drugiej strony w ten sposób można znaleźć tanie loty Warszawa – Abu Zabi.

Ile kosztują bilety?

Loty do Abu Zabi z Warszawy dostępne są w różnych cenach. W listopadzie 2022 roku najtańsza konfiguracja połączeń z więcej niż dwiema przesiadkami to koszt 1619 złotych w dwie strony. W przypadku jednej przesiadki w każdą stronę trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 2500 złotych. Ceny te dostępne są na kilka miesięcy przed mundialem, dlatego mogą rosnąć wraz ze zwiększającym się popytem i zbliżającym się otwarciem Mistrzostw Świata w Katarze.

Ile trwa lot Warszawa – Abu Zabi?

Zastanawiasz się, jaki jest czas lotu w przypadku połączenia Warszawa – Abu Zabi? Ile trwa lot pomiędzy tymi miejscowościami? Najmniej czasu w powietrzu spędzisz, wybierając lot z jedną przesiadką. Wówczas średnio trwa on 9 godzin. Średni czas trwania lotów w przypadku więcej niż jednej przesiadki to powyżej 16 godzin, przy czym niektóre kombinacje połączeń zajmą nawet 20 godzin.

Jak szukać tanich biletów lotniczych z Warszawy do Abu Zabi?

Tanich biletów lotniczych z Warszawy do Abu Zabi można szukać za pomocą popularnych wyszukiwarek internetowych. Portale takie jak eSky lub SkyScanner pełnią jednocześnie rolę porównywarek cen. Dzięki temu najłatwiej znaleźć najtańsze możliwe połączenia lotnicze z Warszawy do Abu Zabi. Warto także obserwować czasowe promocje przewoźników latających na tej trasie.