Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Doha?
Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Doha?

Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Doha?

W ostatnich latach Państwo Katar staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla Polaków. Zainteresowanie tym kierunkiem wzrasta zwłaszcza przy okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w Katarze na przełomie listopada i grudnia 2022 roku. Jak znaleźć tanie połączenia lotnicze na trasie Warszawa – Doha?

Loty Warszawa – Doha

Decydując się na loty Warszawa – Doha można wybrać połączenie bezpośrednie lub z przesiadkami. Poszukiwania warto rozpocząć od popularnych wyszukiwarek lotów, które dostępne są w sieci. Dobrym wyborem okazuje się SkyScanner. Za pośrednictwem tej platformy można znaleźć szczegółową siatkę połączeń, wliczając to loty z przesiadkami, a także inne przydatne informacje dotyczące podróży z Warszawy do stolicy Kataru.

Jakie linie oferują loty na trasie Warszawa – Doha?

Bezpośrednie loty na tej trasie oferują linie lotnicze Qatar Airways. To narodowy przewoźnik Państwa Katar, w którego ofercie można znaleźć tanie bilety lotnicze z Warszawy do Doha, jednak swoje poszukiwania należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Obecnie to jedyna możliwość bezpośredniego połączania pomiędzy Polską i Katarem. Alternatywą pozostają loty z przesiadkami.

Jedną z opcji przesiadkowych jest lot z Warszawy do Wiednia liniami lotniczymi Austrian Airlines, a następnie przesiadka w Qatar Airways i lot do Doha. Powrót odbywa się bezpośrednio do Warszawy katarskimi liniami lotniczymi. Tanie loty Warszawa – Doha z przesiadkami dostępne są z takimi liniami lotniczymi jak: Scandinavian Airlines (przesiadka w Sztokholm Arlanda), Aegean Airlines (przesiadka w Atenach), Lufthansa (przesiadka w Monachium), czy też British Airways, KLM i AirFrance. W przypadku trzech ostatnich linii lotniczych wymagane są zmiany lotnisk lub jest większa liczba przesiadek.

Ile kosztują bilety?

Najtańsze bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do Kataru kosztują ok. 4250 złotych w dwie strony. Ostateczna cena zależy jednak od terminu lotów, a także wykupienia dodatkowych usług. Bilety lotnicze uwzględniające dwie przesiadki lub więcej, a także zmianę lotniska w przypadku Londynu, to kwota około 5000 złotych. Jeżeli postawisz na loty z jedną przesiadką, to ceny biletów wahają się od 5500 do nawet 8500 złotych w podstawowej wersji.

Ile trwa lot Warszawa – Doha?

Bezpośredni lot z Warszawy do Doha trwa około 5,5 godziny. W przypadku jednej przesiadki loty trwają zazwyczaj od 8 do 10 godzin, a w przypadku bardziej skomplikowanych połączeń ich długość może wynosić nawet 15 godzin i więcej. Do tego należy doliczyć czas dojazdu do lotnisk, a także przejścia przez procedury na terminalu.

Jak szukać tanich lotów z Warszawy do Doha?

Najłatwiej szukać tanich lotów na trasie Warszawa – Doha za pośrednictwem internetowych wyszukiwarek i porównywarek. W ten sposób możemy zestawić również ceny przelotów i wybrać najkorzystniejsze finansowo i czasowo połączenie. Popularne wyszukiwarki to m.in.:

  • SkyScanner
  • Kayak
  • eSky
  • Fly.pl
  • Google

Alternatywą pozostaje wyszukiwanie połączeń bezpośrednio na stronach internetowych przewoźników. W przypadku Warszawy najlepiej skupić się na ofertach i promocjach czasowych oferowanych przez Qatar Airways. Dzięki temu dojazd na mundial w Katarze będzie odpowiednio zbilansowany kosztowo.