Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Dubaj?
Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Dubaj?

Jak znaleźć tanie loty Warszawa – Dubaj?

Pod koniec listopada oraz na początku grudnia 2022 roku połączenie lotnicze Warszawa – Dubaj może cieszyć się wzmożonym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą odbywających się w Katarze Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się blisko Kataru, więc dla wielu Polaków podróż do Dubaju, a następnie dostanie się do Kataru, może być najkorzystniejszą opcją finansową. Jak znaleźć tanie bilety lotnicze z Warszawy do Dubaju?

Loty Warszawa – Dubaj

Połączenie bezpośrednie pomiędzy Warszawą i Dubajem jest dość popularne w naszym kraju. W związku z tym podróżni mogą skorzystać z oferty kilku połączeń każdego dnia, a do wyboru mają trzy podstawowe linie lotnicze. Poza lotami bezpośrednimi dostępne są także loty z przesiadkami, które obecnie są droższe i oczywiście zajmują więcej czasu. Jeżeli jednak zabraknie miejsc na bezpośrednie połączenia, to loty do Dubaju z Warszawy z przesiadkami mogą okazać się jedynym ratunkiem. Po dostaniu się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wystarczy przetransportować się do Kataru na mecze mundialu. Odległość z Dubaju do stolicy Państwa Katar, Dohy, wynosi ponad 600 km. Lot trwa nieco ponad godzinę.

Jakie linie oferują loty do Dubaju z Warszawy?

Tanie loty Warszawa – Dubaj oferowane są przez kilku przewoźników. Bezpośrednie połączenia w swojej ofercie posiadają takie linie lotnicze jak: Emirates, LOT oraz FlyDubai. Podróżni mogą skorzystać z podróży w dwie strony z jednym przewoźnikiem lub poszukać biletów od dwóch firm, aby zredukować ewentualne koszty. W tym celu warto zapoznać się z aktualną propozycją cenową oraz ewentualnymi promocjami czasowymi.

Alternatywą pozostają także połączenia z jedną przesiadką. Gdy weźmiemy to pod uwagę, to oferta przewoźników rozszerza się m.in. o: Lufthansę (przesiadka w Monachium), KLM (przesiadka w Amsterdamie), Swiss (przesiadka w Zurychu), połączenie FlyDubai i LOT (przesiadka w Bukareszcie), LOT (przesiadka w Stambule), czy AirFrance (przesiadka w Paryżu). Ostatnią z opcji pozostają loty z więcej niż jedną przesiadką. Warto jednak zauważyć, że nie tylko pod względem czasowym, ale także ekonomicznym, najbardziej opłacalne pozostają loty bezpośrednie.

Ile kosztują bilety?

Najtańsze loty bezpośrednie z Warszawy do Dubaju i z powrotem to łączny koszt około 2000 złotych. Ceny takich połączeń mogą przekraczać również 5000 złotych. Jeżeli zdecydujesz się na loty z przesiadkami, to musisz liczyć się z wydatkiem minimum 2500 – 3000 złotych. Ceny dotyczą połączeń planowanych w listopadzie w okresie trwania Mistrzostw Świata i do tego czasu mogą jeszcze ulec zmianom.

Ile trwa lot Warszawa – Dubaj?

Kibice mogą zastanawiać się, ile trwa lot na tej trasie. W przypadku bezpośredniego połączenia Warszawa – Dubaj, czas lotu to około 6-6,5 godziny w zależności od wybranej linii lotniczej. Połączenia z jedną przesiadką to już minimum 9 godzin lotu w jedną stronę. Czas jeszcze ulega wydłużeniu w przypadku lotów uwzględniających więcej niż jedną przesiadkę na trasie.
Jak szukać tanich biletów lotniczych z Warszawy do Dubaju?

Jeżeli chcesz znaleźć tanie bilety lotnicze z Warszawy do Dubaju, to poszukiwania warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Loty planowane w listopadzie i grudniu powinny drożeć, ze względu na większe zainteresowanie w tamtym okresie. Jest to związane z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w piłce nożnej, które rozgrywane są w Katarze nieopodal Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Analizując ceny oraz parametry połączeń, warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych takich jak SkyScanner lub eSky.