Jak zorganizować wyjazd na mecz MŚ do Kataru?
Jak zorganizować wyjazd na mecz MŚ do Kataru?

Jak zorganizować wyjazd na mecz MŚ do Kataru?

Przed nami Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które na przełomie listopada i grudnia 2022 roku odbędą się w Katarze. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, jak zorganizować wyjazd na mecz tych rozgrywek.

Wyjazd na MŚ 2022 – zasady wjazdu do Kataru

Jak zorganizować wyjazd na mecz Mistrzostw Świata w Katarze? Do wjazdu do kraju potrzebujesz tylko paszportu oraz karty Hayya, która zastępuje wizę. Dla pobytów poniżej 90 dni nie obowiązuje wiza turystyczna, dlatego nie ma potrzeby jej wyrabiania. Ważność paszportu musi wynosić minimum 6 miesięcy. Jednocześnie kibice muszą mieć świadomość, że wjazd do Kataru na podstawie paszportu tymczasowego lub dowodu osobistego nie będzie możliwy.

Dokumentem pełniącym funkcję przepustki wjazdowej do Kataru, a także na stadiony mistrzostw świata jest karta Hayya. Jej wyrobienie jest bezpłatne i możliwe dopiero wtedy, gdy kibice posiadają zakupione bilety na mecze oraz potwierdzone rezerwacje noclegu. Kartę można wyrobić zdalnie przez internet w tym miejscu.

Jak zdobyć bilety na mundial?

Aby zdobyć bilety na MŚ 2022, należało zarejestrować się na oficjalnej stronie organizatora turnieju. Strona dostępna jest tutaj. Po rejestracji bierze się udział w cyklicznych losowaniach wejściówek, które prowadzone będą do końca maja. Jeżeli zostaniemy wylosowani, to możemy opłacić bilety, a także przejść do wyrobienia karty Hayya. Ostatnia rejestracja na oficjalnej stronie FIFA możliwa była w dniach od 4 do 29 kwietnia. W najbliższym czasie odbędą się kolejne możliwości zakupów wejściowek.

Ceny biletów na mistrzostwa świata w Katarze

Najtańsze bilety na rozgrywki grupowe na MŚ w Katarze to koszt około 300 złotych. Te lepsze miejsca wyceniono na 900 złotych. Ceny biletów rosną na późniejszym etapie mistrzostw. Na mecze 1/8 finału wynoszą od 400 do 1150 złotych, na ćwierćfinały od 870 do 1800 złotych, a na półfinały od 1500 do 4000 złotych. Zdecydowanie najwyższe kwoty trzeba zapłacić za chęć oglądania na żywo wielkiego finału. Bilety na ten mecz to wydatek od 2500 do 6800 złotych. To sprawia, że wyjazd na MŚ 2022 w Katarze może być bardzo drogi.

Jak dostać się do Kataru?

Jak wyjechać na mundial w Katarze? Można to zrobić na kilka sposobów. Najwygodniejszym z nich jest bezpośrednia podróż samolotem z Warszawy do Doha. Do stolicy Kataru znajdziecie bezpośrednie połączenia również z wielu innych stolic europejskich, dzięki czemu z powodzeniem mogą z tego skorzystać Polacy rozsiani po Europie. Alternatywą pozostaje bezpośredni lot do Arabii Saudyjskiej lub Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a następnie transport stamtąd do położonego w niedużej odległości Kataru. Podróżni znajdą zarówno loty bezpośrednie, jak i z przesiadkami. Siatkę połączeń można sprawdzić m.in. na SkyScanner.

Noclegi w Katarze

Rezerwacja noclegów w Katarze podczas Mistrzostw Świata możliwa jest tylko przez oficjalną stronę organizatora. Możliwość taką otrzymają tylko osoby posiadające zakupione bilety na mecz. System rezerwacji ma działać na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy, jednak jeszcze nie został uruchomiony. Już teraz wiadomo, że w Katarze może dojść do sytuacji, w której zabraknie miejsc w pokojach hotelowych. Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem turnieju przygotowano 90 tysięcy pokoi hotelowych, czyli o ponad 200 tysięcy mniej, niż zakładano za wystarczające. To sprawia, że noclegi w Katarze podczas Mistrzostw Świata na pewno nie będą należały do najtańszych. Za łóżka w kilkuosobowych pokojach ze wspólną łazienką będzie trzeba zapłacić od 400 złotych za noc wzwyż.

Poruszanie się po Katarze

Poruszanie się po Katarze na Mistrzostwach Świata nie powinno być trudne. Wszystkie stadiony zlokalizowane są na około 50 kilometrów od Doha. Na mecze można dostać się komunikacją miejską, metrem, taksówkami, Uberem lub też z pomocą wynajętego auta z wypożyczalni.