Tani wynajem samochodu w Doha – gdzie wypożyczyć auto w Katarze?
Tani wynajem samochodu w Doha – gdzie wypożyczyć auto w Katarze?

Tani wynajem samochodu w Doha – gdzie wypożyczyć auto w Katarze?

Polscy kibice wybierający się do Kataru mogą być zainteresowani wypożyczeniem auta na miejscu. Dzięki temu możliwa będzie swobodna komunikacja po mieście oraz jego okolicach. Autem bez problemu dojedziecie do najważniejszych miejsc w stolicy Kataru. Sprawdź, gdzie wypożyczyć auto w Doha, czego do tego potrzebujesz oraz jakie ograniczenia obowiązują w Państwie Katar.

Kierowanie autem w Doha

Kierowanie autem w Katarze jest bardzo podobne do polskich warunków. Samochody poruszają się po prawej stronie jezdni. W związku z tym warto sprawdzić tani wynajem auta w Doha i zagwarantować sobie możliwość podróżowania wypożyczonym pojazdem. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź oferty popularnych wypożyczalni oferujących tani wynajem auta w Katarze oraz z obowiązującymi w tym kraju przepisami drogowymi.

Czy jest potrzebne międzynarodowe prawo jazdy?

Do prowadzenia auta w Doha niezbędne jest prawo jazdy uzyskane w Polsce, a także dedykowane międzynarodowe prawo jazdy, które jest respektowane w Katarze. Jazda bez tego dokumentu może skutkować mandatem od lokalnej policji.

Ograniczenia prędkości

Na drogach miejskich oraz w dużych obszarach zabudowanych obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. W przypadku dróg krajowych i międzymiastowych maksymalna dopuszczalna przepisami prędkość to 120 km/h. Za przekroczenie prędkości grożą dotkliwe kary finansowe. Weź to pod uwagę, zanim zdecydujesz się na wynajem samochodu w Katarze.

Wypożyczenie samochodu w Doha

Nie powinieneś mieć większych problemów z wynajęciem auta w stolicy Kataru. Tanie wypożyczenie samochodu w Doha możliwe jest już na lotnisku. Jeżeli się na to nie zdecydujesz, to agencje znajdziesz także w samym mieście. Alternatywą pozostaje skorzystanie z internetowych wyszukiwarek i zagwarantowanie sobie wynajmu auta jeszcze przed przylotem do Kataru.

Ile kosztuje wynajem auta w Katarze?

Podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej każda wypożyczalnia samochodów w Katarze podnosi ceny wynajmu auta. To sprawia, że średnie ceny w listopadzie i grudniu są nawet 3-krotnie wyższe niż w innych miesiącach. Obecnie najtańsze oferty w okresie trwania rozgrywek zaczynają się od ponad 600 złotych za dzień wynajmu auta. Wszystko dlatego, że w Katarze wynajem samochodu w tym czasie cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż standardowo.

Gdzie wynająć samochód?

Wypożyczalnia aut w Doha znajduje się zarówno na lotnisku, jak i w mieście. Bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowych wyszukiwarek typu RentalCars. To miejsce, w którym zebrano oferty wszystkich popularnych wypożyczalni aut w Doha oraz można je swobodnie porównać. Wyszukiwarki tego typu umożliwiają także zdalną rezerwację pojazdu, który będzie czekał na Ciebie po przylocie do stolicy Kataru.

Jak tanio wynająć auto w Doha?

W okresie mistrzostw świata tani wynajem auta w Katarze będzie bardzo utrudniony. Zgodnie z przypuszczeniami już teraz ceny w tym czasie znacznie wzrosły, dlatego warto się pospieszyć. Najtańsze oferty można znaleźć w wyszukiwarkach internetowych, jednak już teraz rozpoczynają się od 600 złotych za dzień wynajmu.